Materiały do prac dyplomowych z internetu, czasopism i publikacji.

Jak gromadzić materiały do pracy dyplomowej? Najlepiej nie ograniczać się do jednego źródła informacji. Chodzi bowiem po pierwsze, o różnorodność, po drugie - o jak najwięcej rzetelnych, sprawdzonych faktów. Dlatego też warto sięgać do różnego typu miejsc, takich jak: czasopisma, internet czy, najistotniejsze, publikacje naukowe. Niektórzy twierdzą, że internet nie jest dobrym źródłem pozyskiwania informacji, nie jest to jednak prawda.

Dlaczego powinno się wykorzystywać internet podczas pisania prac dyplomowych? Przede wszystkim dlatego, że znaleźć można w nim wiele publikacji zdigitalizowanych. Oznacza to, że nie trzeba iść do biblioteki, ponieważ coś zostało już wprowadzone do zbiorów elektronicznych. To o wiele wygodniejsze i zwiększa szybkość tworzenia pracy. Trzeba jednak mieć świadomość tego, że w internecie jest też dużo tzw. „śmieci”, należy więc nauczyć się selekcjonować dane.

Kolejna sprawa dotyczy czasopism oraz prac naukowych - te oczywiście są bardzo ważne, ponieważ przechodzą przez recenzje osób znających się na rzeczy. Jednak, jeśli pisze się prace dyplomowe na tematy aktualne, trzeba mieć na względzie to, iż niektóre prace naukowe są już „przeterminowane”. Że zostały opublikowane lata temu (albo i dziesiątki lat) i że dane, które prezentują, nie są dzisiejsze.